Něco o paničce Katce

Mám ráda veškeré zvířectvo od zakrlých králíků, morčat přes kočky, psy, koně, ovce, kozy no postě všem krom hadů .

V dětství jsme měla několik zakrslých králíků, morče a psa Zlatého retrívra Bena. 

Rádá si čtu ať už odbornou literaturu o psech a koních a nebo romány, mezi mé koníčky patří procházky do přírody, jízda na koni, sledování rallye a hokeje.

Vystudovala jsem Tauferovu střední odbornou školu veterinární a nyní studuji fakultu veterinární lékářství na VFU v Brně

 

První setkání s border koliemi a proč border kolie? 

Ještě před několika roky jsem si myslela že můj další pes bude Flat coated retrívr, ale před rokem a něco mi zkřížili cestu 2 border kolie: fenka Kessi a pes Azánek a tihle 2 byli opravdu úžasní.. Děkuji Vám Azi a Kessi za všechno.

  Azánek a Kessinka

 

Postupně jsem poznávala čím dá víc BOC a učarovaly mi svou povahou, chováním i vzhledem. Původně jsem chtěla a měla mít štěňátko od povahově velmi úžásné fenečky Kessi, ale život se s námi někdy nemazlí... 

I přes všechny úskálí co mě potkaly jsem se rozhodla, že si tedy nakonec pořídím štěnátko od jiné fenky. A kdy už ne štěňátko od Kessi (kdy u  Kessinky byla malá možnost že se narodí blue merle a ještě k tomu pes) tak jsem hledala spojení rodičů, od kterých se narodí aspoň blue merle štěňátko. Spolužačka Helča, která sama vlastní border kolii Darinku mi doporučila pár stanic a při jejich procházení jsem zjistila, že se zrovna před pár dny se v CHS gulden land narodila blue merle štěňátka. Začla jsem zjišťovat jestli je mezi bluemerláčky i pejsek a k mému štestí byl a ten nejkrásněj vybarvený :)  A tak mám teď svou border kolii Shadowa.