Kynologické závody Kostelec

08.09.2012 20:53

Kynologické závody Kostelec-Zlín, 8.9.2012

Dnes jsme si s Shadym vyzkoušeli nejen agility závody štěňat, ale i poslušnost a neoficiální výstavu.

Cesta bez problémů, až na to, že jsem teda po příjezdu na místo zjistila, že jsem Shadymu nechala doma obojek s vodítkem aneb není nad sklerózu :D Naštěstí nás slečny na přejímce zachránily a spojením 2 kratších obojků se vyklubal Shadyho dočasný obojek.

Po přejímce následovalo losování pořádí poslušnosti. Ještě dodám, že jsme se opět na závodech sešli s Shadyho polobráškou Rockym Gulden Landem. Po vysolování bylo už zřejmé, že jako první se předvede Rocky a hned po té půjdeme my s Shadym ( Gulden Landi prostě musí jít za sebou :D ).

1. POSLUŠNOST

Cviky pro poslušnost štěňátek byly následující :

  • Přivolání
  • Sedni/lehni ( u nohy na vodítku)
  • Přenášení cizí osobou
  • Tunel
  • Prohlídka zubů

Musím říct, že Shady mě celkem překvapil jak reagoval v prostředí v plném psů okolo. Přivolání měl krásné. Sedni/lehni u nohy bylo s menší chybičkou, kdy si Shady sednul dřív než jsem řekla povel. Ostatní cviky měl na jedničku.

Protože více týmů dosáhlo stejného počtu bodů v poslušnosti štěňátek, tak jsme se spolu s dalšími 3 pejsky účastnili "rozstřelu", po kterém jsme nakonec vybojovali 3.místo v poslušnosti štěňátek. Celkem nás v této kategorii soutěžilo 15 štěňátek, různých plemen.

 

2. AGILITY

I.běh byl až tak neuvěřitelně lehký, že Shady minul branku následující po tunelu a na umístění to nebylo. Musím říct, že parkur 1.běhu opravdu nebyl pro mě a Shadyho to pravé..

II.běh to už byl postaven daleko hezčí parkur, alespoň pro nás. Bohužel jsem nestihla být včas na místě za jednou z branek a byla z toho jedna chybka. :((

Celkově to tentokrát nevyšlo na žádné umístění, ale s 2.během jsem byla opravdu spokojená.

3. VÝSTAVA

Naše první a asi taky jediná výstava :DD Když už jsme byli na těchto závodech, rozhodla jsem se absolvovat i výstavu :DD

Shady byl zařazen do třídy mladých společně se svým polobráškou Rockym, šeltijkou a jedním AUO. Ještě po příjezdu jsem odchytla kamarádku a zároveň spolupořadatelku akce Anet Krčmovou, která mi dala rychlokurz vystavování :) Na to, že Shady nikdy ve výstavním kruhu nebyl, řekla bych, že jsme to ustáli s grácií.

Od paní rozhodčí jsme obdrželi známku V3 a následující posudek:

Pes jemnější kostry, správná hlava, správné zbarvení očí k srsti, nůžkový skus, výborné zbarvení, správný formát, výborné zaúhlení, správné chody, elegantní pohyb, ocas správně posazen a nesen.

 

FOTOREPORTÁŽ ze závodů ZDE.            VIDEOREPORTÁŽ ZDE.

—————

Zpět